Fed Eylül 2020 faiz kararı toplantısı ne zaman?

Fed Eylül 2020 faiz kararı toplantısı ne zaman?

Fed Eylül 2019 faiz kararı toplantısı ne zaman?

Amerika Merkez Bankası Fed 31 Temmuz da faiz oranını 25 baz puan indirmişti. Fed’ in faiz oranlarını 25 baz puan indirmesiyle gözler bir sonraki toplantıya çevrildi.

Dünya tarafından merakla beklenen Amerikan Merkez Bankası Fed’ in Eylül 2019 faiz kararı toplantısı 17 Eylülde yapılacak. Fed tarafından alınan faiz kararı ise 18 Eylülde Fed başkanı Powell tarafından basın aracılığıyla tüm Dünyaya duyurulacak.

Fed’ in 17-18 Eylül tarihinde yapacağı toplantı 2019’un 6’ncı toplantısı. 2019 yılında Fed’ in 2 toplantı daha yapması bekleniyor. Bu tarihler: 29-30 Ekim ve 10-11 Aralık.
 

Yetkililerden yapılan açıklamalar

ABD başkanı Donald Trump Twitter üzerinden yine açıklama yaptı ve fed'i eleştirdi. Donald Trump, Avrupa Merkez Bankası faizleri hızlı bir şekilde indirdi ve fed oturmaya devam ediyor dedi. (12.09.2019)

-Boston Fed Başkanı Rosengren: ABD ekonomisinde riskler var ama Fed faiz indirimine gerek yok.(04.09.2019)

-ABD başkanı Donald Trump: Fed yapması gerekenleri yaparsa eğer ekonomi roket gibi uçar.

-Kansas City Fed Başkanı Esther George, “ABD ekonomisinin faiz indirimine ihtiyacı yok.” açıklamasında bulundu.

 

-Boston Fed Başkanı Eric Rosengren'nin 20.08.2019 tarihli açıklaması: Fed'in faiz indirimine gidebilmesi için yavaşlamanın dah da sert olması gerekir.

-St. Louis Fed Başkanı James Bullard: finans piyasası kargaşası ve yavaşlamakta olan küresel ekonominin 17-18 Eylül'de yapılması planlanan Fed politika toplantısı öncesi acil bir faiz indirimine gidilmesini gerektirmediğini söyledi. 

-Moody’s yetlilisi Ryan Sweet, fed'in eylülde faiz toplantısı ile ilgili olarak "İhtiyatlı risk yönetimi, ticaret politikasından ve yavaşlayan küresel ekonomiden kaynaklanan risklerden dolayı Eylül ayında bir faiz indirimini gerektiriyor." dedi.

     


Benzer Haberler