Güncel altın fiyatları yorumu ve altın fiyatları tahmini? Altın fiyatları ne olur?

Güncel altın fiyatları yorumu ve altın fiyatları tahmini? Altın fiyatları ne olur?

altın yorumları 2020


Mark Mobius: "Altın daha da yükselebilir."

Goldman Sachs:
Goldman Sachs, virüs salgını ve ülke merkez bankalarının altın talep etmesinden dolayı altının ons fiyatının 1800 dolara gidebileceği açıkladı. 05.03.2020


UBS: UBS analistlerinin yaptığı açıklamada altının onsunun haftalar içerisinde 1650 dolar olabilir. (20.02.2020)

Standard Chartered Bank'ın altın yorum ve tahmini: "Altın, halihazırda altı yılın en yüksek seviyesine ralli yapmasına karşın, güvenli liman alımlarından faydalanmaya devam edecek, ETF varlıkları ve taktik yatırımlarının yüksek seviyelerde olduğunu görmemize karşın, perakende talebin bir sonraki yukarı hareketin temel destekçisi olacağını  düşünüyoruz, Perakende yatırımcılar, altına yönelmeden önce, ilave faiz indirimlerinin teyidini ve hisse senedi piyasalarında gevşemeyi görmek istiyor. 2020'deki bir sonraki yukarı hareket perakende tarafından destek bulacak" (23.10.2019)
 

Dünya altın konseyi direktörünün altın yorum ve tahmini: ABD ile Çin devletleri arasında yapılan ticaret anlaşmasının altın fiyatlarını desteklemeyeceğini ama yapılan ticaret anlaşmasının kapsamlı bir anlaşma olmayacağını söyledi. Dünya altın konseyi direktörü, altının yükselişinin Avrupa Merkez Bankasının parasal genişlemeye gitmesine ve Brexit müzakerelerinin seyrine v.b nedenlere bağladı.
 

altın tahminleri 2020
 

Citigroup'un altın yorum ve tahmini : ABD de açıklanan zayıf imalat ve hizmet ısm verilerinin ve küresel ticaretteki yavaşlamanın ABD ekonomisine zarar vermeye başladığını gösterdiğini, ons altında 0-3 ay için nokta fiyat hedefini ons başına 1,575 dolar ve 6-12 aylık hedefi ise 1,700 dolarda tuttuğunu açıkladı. (09.10.2019)


UBS'nin altın yorum ve tahmini 2019, 2020: altındaki geri çekilmelerin alım fırsatı olduğunu, altının ile ilgili rallinin zirvesine ulaşmadığını, vadeli kontratlar kısmında spekülatif pozisyonların çarpıcı bir şekilde arttığını, bir çok yatırımcının halihazırda pozisyonlandığını, altında herhangi bir çekilmenin alım fırsatı olduğunu, yıl sonu hedefinin 2019 için ons altının 1,550 dolar, 2020 yılı için ise ons altının 1,650 dolar seviyesinde bulunduğunu açıkladı. (08.10.2019)
 

Altın ne olur 2020


Asia piyasa stratejisti Jingyi Pan'ın altın yorum ve tahmini: Piyasadaki pozisyonlanma tarım dışı istihdamda 145.000 artış beklentisinin yakalanabileceğine ilişkin azalan umutları işaret ettiğinin göründüğünü ve burada bir hayalkırıklığının doların zayfılamasına ve buna bağlı olarak altın fiyatlarınında yükselişe neden olabileceğini söyledi.


Kotak Securities'in altın yorum ve tahmini: Altının güçlü doların etkisi ile keskin bir düzeltme yaptığını, genel havanın zayıf olduğunu ancak satış dalgasının uzun süre devam etmesini beklemediğini, yavaşlayan küresel büyüme ve siyasi belirsizliğin altın fiyatları için taban oluşturabileceğini söyledi. (01.10.2019)


Commtrendz Risk Management Services Pvt'nin altın yorum ve tahmini: Altının orta ve uzun vadeli görünümü oldukça iyi. Kısa vadede yaşanılan zayıflığın nedeni; ABD ile ÇİN arasında yaşanılan ticaret savaşının yumuşadığına yönelik işaretler ve bir düzeltme hareketinin olduğudur. (30.09.2019)
 

IG Asia piyasa stratejisti Jingyi Pan'ın: Dünya genelinde Merkez Bankasının düşük faiz politikası uyguladığını, düşük faiz politikası sonucu genişleyici para politikasının hakim olduğu ve vu durumun altın fiyatını desteklediğini; bundan dolayı altın fiyatının biraz daha yükseleceğini söyledi. Ons altının fiyatı bir kaç yıl içeinde 2.000 dolara çıkabilir dedi. (27.09.2019)

Deutsche Bankın altın yorum ve tahmini: ABD başkanı Donald Trump, Çin Halk Cumhuriyetine yapılan yatırımları sınırlamayı değerlendiriyor. ABD ve Çin arasındaki ilişki gergin olmaya devam edecek gibi görünüyor. İki ülke arasındaki gerginlikten dolayı güvenli liman olarak değerlendirilen varlıklara yöneliş olacak.


Oanda Corpın altın yorum ve tahmini: Güvenli liman olarak altına hucum yaşnacak ve Merkez Bankalarının faiz indirimlerinden en çok nasibini alan yatırım aracı altın olacak.


Fat Prophetsin altın yorum ve tahmini: Suudi Arabistana yapılan saldırı önemli bir saldırı, gerilim daha da aratarsa altın fiyatları daha da artar.


Merian Gold&Silver Fundun altın yorum ve tahmini: Merkez Bankalarının faiz oranlarını düşürmesi ve güçlü para birimlerinin değerini kaybetmesiyle altın rekor seviyeye çıkacak.


CİTİGROUP'un altın yorum ve tahmini: Ons altın bir iki yıl içinde 2.000 dolar seviyesini aşabilir. Düşük faiz oranları, küresel resesyon ve jeopolitik riskler bu durumu destekliyor.


Mark Mobius, 09.09.2019 tarihinde CNBC'de açıklamalarda bulundu: Merkez Bankalarının para arzını arttırdığını ve bu durumun altına yarayacağını söyledi.


Dünya Altın Konseyinin altın yorum ve tahmini: Tüm Dünyada altın fonlarına 6 milyar dolar girdiğini, bunun nedenini ise; Dünyada jeopolitik ve siyasi risklerin artmasına, dünyada faiz oranlarının düşmesine, ABD de getiri eğrisinin terse dönmesine, ABD ve ÇİN arasında yaşanan ticaret savaşına ve belirsizliklerin oluşmasına bağladı.

BNP PARİBAS'ın altın yorum ve tahmini 2020: Fed, faiz indirimini devam ettirecek; çünkü ABD ekonomisi küçülüyor ve ticaret savaşları ABD ekonomisini olumsuz etkiliyor. Bundan dolayı fed'in faiz indirim politikaları sonucu 2020 yılının ilk çeyreğinde altın/ons 1.600 doları aşacak.

 

IG ASİA Stratejisti Jingyi Pan'ın altın ile ilgili 03.09.2019 tarihli açıklaması: "Jeopolitik gerilimlerin azalması konusunda ilerleme olmaması dikkate alındığında altına geniş tabanlı destek bekleniyor." dedi.

 

Citigroupun altın yorum ve tahmini: “altının S&P 500 Endeksi karşısındaki teknik seviyesini kırması durumunda, etkileyici rallisini sürdürebilir.”


UBS Group AG'nin altın yorum ve tahmini: “Altın fiyatlarının önümüzdeki 12 aylık dönemde, merkez bankalarının para politikasını gevşetmesi ve altın destekli exchange traded fonlarına (ETF) girişlerin etkisi ile ons altın 1,650 dolar seviyesine çıkabilir.”
 

UBS EKONOMİSTLERİ'nin altın yorum ve tahmini 2019, 2020: 2019 yılı için altın fiyat tahminini ons başına 1,370 dolardan 1,405 dolara ve 2020 yılı için 1,450 dolardan 1,550 dolara çıkardı.


Goldman Sachs Group'un altın yorum ve tahmini: Resmi alımların devam etmesi ve ETF'lere (exchange traded fonlarına) olan talebin güçlenmesi sonucunda altın fiyatları muhtemelen daha da artacak.


Yatırımcı Mark Mobius'in 20 Ağustos 2019 tarihli altın yorum ve tahmini açıklaması:"Altında uzun vadeli beklenti yukarı yönlü. Bunu söylememin nedeni ise para arzının yukarı yönlü olması. Açıkçası herhangi bir seviyeden altın almanız gerektiğini düşünüyorum."


Kaynak: www.bloomberght.com

NOT: Burada yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.