Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu Kimdir 2020

Prof.Dr.Erhan Aslanoğlu, 1964 yılında Ankarada doğdu. 1982 yılında Ankara Deneme Lisesinden mezun oldu. 1987 yılında ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) ekonomi bölümünden mezun oldu. 1990 yılında ODTÜ de yüksek lisans yaptı. 1997 yılında Marmara Üniversitesinde doktorasını yaptı ve doktora ve profesör ünvanını Marmara Üniversitesinden aldı. 

1988-1991 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1993 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2013 yılından itibaren Piri Reis Üniversitesi ekonomi ve finans bölümünde öğretim üyeliği görevine başladı.

"Küreselleşme Ve Düşen Enflasyon Sürecinde Türkiye Ve Dünya Ekonomisi" adlı kitabın yazarıdır. www.bloomberght.com da yazıları yayınlanıyor. Zeynep Erataman'ın bloomberg tv de sunduğu İlk Söz adlı proğramda ekonomiye dair yorumları izleyebilirsiniz. Halen Piri Reis Üniversitesinde Rektör Yardımcılığı ve İİBF (İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi) de dekan olarak çalışmalarına devam etmekte.