Özgür Demirtaş Kimdir? Özgür Demirtaş Nereli? Kaç Yaşında?

Özgür Demirtaş Kimdir? Özgür Demirtaş Nereli? Kaç Yaşında?

Özgür Demirtaş Kimdir 2020

Prof.Dr.Özgür Demirtaş, İlkokul eğitimini Manisa da tamamladı. Orta okul ve lise eğitimini ise İzmir de tamamladı. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Boston College’da Finans alanında doktora çalışmalarını tamamladı. Prof.Dr.Özgür Demirtaş, henüz 27 yaşında iken doktor unvanı aldı.

Özgür Demirtaş Twitter 2020

Prof.Dr.Özgür Demirtaşı Twitterdan takip etmek için "@ProfDemirtas" adresini ziyaret edebilirsiniz.

Özgür Demirtaş Kitap 2020

Prof.Dr.Özgür Demirtaş, Yrd.Doç.Dr. Mustafa Karaca ve Yrd.Doç.Dr.Mehmet Biçkes ile birlikte "Başarılı Girişimciliğin Perde Arkasındaki Güçler" adlı kitabı yazdı. Kitap, Eğitim Yayınevinden çıktı.

Özgür Demirtaş Nereli 2020

Prof.Dr.Özgür Demirtaş, Ankara doğumludur.

Özgür Demirtaş Kaç Yaşında 2020

Bunca başarı varken insanlar Prof.Dr.Özgür Demirtaşın doğal olarak kaç yaşında olduğunu merak ediyor ama Prof.Dr.Özgür Demirtaşın kaç yaşında olduğunu elde edemedik. Prof.Dr.Özgür Demirtaşın yaşını öğrendiğimiz anda sitemizde paylaşılacağını bilmenizi isteriz. 

2003 yılında Baruch College City University of New York’ta göreve başladı. 2004 yılında İşletme Fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek “Üstün Öğretim Madalyası’nı” Madison Square Garden’da aldı. 2012 yılında New York University (NYU) Stern School of Business Finans Bölümü’nde en yüksek öğretim değerlendirmesini aldı.

Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (Journal of Monetary Economics, Management Science, Journal of Financial and Quantitative Analysis ve Journal of Business Economic and Statistics) yayınlandı. 25’in üzerinde akademik yayın yaptı. Kitap çalışması Elsevier tarafından basım için kabul edildi. İlki 2004 yılında olmak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi. 31 yaşında Doçent Doktor ve yine 2007 yılında, Tenür (ömrünün sonuna kadar City University of New York’ta çalışma ve üniversiteden çıkarılamama hakkı) unvanlarını aldı. 

2010 yılında Sabancı Üniversitesi’nden İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanlığı ve Profesörlük teklifi aldı. Yine aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya’da yapılan 1 Milyon profesör için yapılan 10-Milyon’u aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi. 2012 de Eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Tenür hakkını bırakarak Sabancı Üniversitesi’ne Finans Kürsü başkanı olarak katıldı. Yine 2012 yılında Marie Curie Araştırma Fonunu almaya hak kazandı. 100,000 Euro değerindeki Proje AB tarafından Türkiye genelinde Ekonomi dalında kendi proje başvuru döneminde desteklenen tek proje oldu. Prof. Dr. Özgür Demirtaş, aynı zamanda Türkiye’nin ilk Tasarruf ve Finansal Okur Yazarlik Derneğinin (FODER) Kurucu Yonetim Kurulu üyeliğini ve Türkiye Genç Işadamları Derneği (TUGIAD), TAYSAD ve DASK Danışmanlıklarını da üstlenmiştir.