Atilla Yeşilada Kimdir? Nerelidir?

Atilla Yeşilada Kimdir? Nerelidir?

Atilla Yeşilada Kimdir? Nerelidir?

Ekonomist, gazeteci ve televizyon proğramı sunucusu Atilla Yeşilada, 1961 yılında İstanbulda doğdu. 1980 yılında st georg avusturya üniversitesinden (ABD) mezun oldu. Eastern ıllionis üniversitesinde (ABD) ekonomi ve işletme alanında lisans eğitimi aldı. Kaliforniya üniversitesinde ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Troy rensselaer polytechnic ınstitute üniversitesinde finansal ekonomi alanında doktora yaptı.

 

Atilla Yeşilada, doktora zamanında ABD nin birçok üniversitesinde ekonomi ve finans dersleri verdi. Atilla Yeşilada Türkiyeye döndükten sonra aracı kurumlarda genel müdür yardımcısı olarak görev aldı. Referans, radikal ve para gibi gazete ve dergilerde köşe yazıları yazdı. www.istanbulanalytics.com ve www.paraanaliz.com internet sitelerinin editörlüğünü yapıyor. Birçok Türk kurumuna danışmanlık hizmeti veriyor.

 

Atilla Yeşilada, sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanıyor. YouTube ta ekonomi alanında yayın yapıyor. Twitter kullanan Atilla Yeşilada Twitter dan paylaşımlarda bulunuyor. Atilla Yeşiladayı twitter dan takip etmek isteyenler "@AtillaYeşilada1" adresini ziyaret edebilir. Atilla Yeşilada; cnbc-e, habertürk, business channel ve cem tv de ekonomi proğramları sundu.

Atilla Yeşiladanın Yazdığı Kitaplar Nelerdir?

Atilla Yeşilada ekonomi alanında birçok kitap yazdı. Bunlar; ekonomide sonuna geldiğimiz yollar, hormonlu büyüme yılları, muhalif bir ekonomistin güncesi, ekonominin bitiş düdüğü ve başlama vuruşu.